GDS: “Vendim zemre por edhe koke! Dalot do Milanin sepse ka frikë nga Manchester. Situata”

Dalot dëshiron të qëndrojë, ose më saktë, të kthehet në Milano. Manchester United, i kënaqur me rritjen e lojtarit, do të donte ta mbante atë për ta provuar në Premier League, por duket se vetë Diogo po bën presion që të kthehet në Itali.

Kjo u raportua në edicionin e sotëm të La Gazzetta dello Sport, i cili bën një përmbledhje të situatës në negociatat për mbrojtësin portugez.

Zgjedhja e Dalot është një zgjedhje e zemrës – vëzhgon Gazzetta- por edhe e kokës: në moshën 22 vjeç dhe me Kupën e Botës në derë, në fakt, ai nuk ka ndërmend të jetojë një sezon tjetër te Manchester midis stolit dhe tribunes.

Te Milan, nga ana tjetër, ai do të gjente hapësirë ​​dhe një trajner, Stefano Pioli, i cili e vlerëson shumë. Diogo kaloi një kohë të shkëlqyeshme në Milano: ajo që supozohej të ishte një lloj praktike në Serie A është kthyer në një përvojë të plotë dhe të përmbushur të jetës dhe karrierës.

Këtë herë Milani do të donte të bënte një marrëveshje tjetër krahasuar me atë të një viti më parë: një hua me të drejtën e blerjes për të shmangur nje situate te ngjashme si sivjet dhe verën e ardhshme.

Dialogu me Manchester është i afërt dhe vullneti i djalit – i cili po bën presion tek Djajtë e Kuq – mund të sjellë ndryshimin.

Tregu i transferimeve është i gjatë dhe Rossonerët janë të bindur se mund të rrëmbejnë një “po” nga United.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu