GDS: “Tifozë kuqezi, mos u merakosni për Ibra! Do ta rishihni ndryshe… Ja pse kreu operim”

Zlatan Ibrahimovic u dorëzua pas gjashtë javësh periudhë rehabilitimi dhe e kuptoi se kishte ardhur momenti që vetëm ndërhyrja në gju mund të ishte shpëtimi i tij!

Në fakt, suedezi ndodhej me pushime në Palma de Mallorca dhe kur mori vesh se profesori që e kishte operuar dikur ndodhej në Europë, vendosi të fluturonte drejt Italisë dhe Romës, për të kryer operacionin, i asistuar edhe nga mjeku i Milanit.

Nga ditët e ardhshme, Ibrahimovic do të fillojë të punojë me vetëdijen se ai e ka hequr qafe problemin që e mundonte atë për muaj dhe ishte në rrezik të bëhej kronik.

Siç është raportuar nga La Gazzetta dello Sport, operacioni i përbashkët i pastrimit në gjurin e majtë do t’i japë Milanit “Benjamin Button” e tij, edhe një herë të lëmuar. Tifozët nuk duhet të shqetësohen.

Të paktën kjo është ajo që ata presin në Milanello.

Ibrahimovic do të fillojë të punojë menjëherë pas operacionit. Siç raportohet nga Tuttosport, suedezi duhet të paraqitet në Milanello në 8 korrik, ditën e grumbullimit, për të vazhduar programin e rehabilitimit nën syrin e stafit mjekësor kuqezi.

Është e qartë se Zlatan nuk do të marrë pjesë në miqësoret para-sezonale që klubi po planifikon midis Italisë, Spanjës, Francës dhe Anglisë, por ai tashmë ka shënjestruar ndeshjen e javës së parë në Serie A.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu