GDS | Shtyhet rikthimi i Ibrahimovic, rrezikon 2 javët e para. Ja pse stafi mjekësor nuk jep ende “ok”

Që nga 18 qershori, dita kur ai u operua në gjurin e tij, qëllimi i Zlatan Ibrahimovic dhe stafit mjekësor të Milan ka qenë që ai të rikuperojë dhe ngrihet në këmbë për javën e parë të kampionatit të ri të Serie A.

Por, për kthimin e suedezit në fushë do të jenë kohë më të gjatë pasi ai u stërvit në palestër dje dhe ende nuk ka filluar të vrapojë përsëri në fushat e Milanello.

Siç është raportuar këtë mëngjes nga La Gazzetta dello Sport, prania e tij nën urdhërat e Piolit për ndeshjen e parë zyrtare kundër Sampdoria më 23 gusht është pothuajse e pamundur.

Por java e dytë kundër Cagliari në San Siro gjithashtu do të ishte në rrezik: në fakt, menjëherë më pas, është caktuar ndalesa për angazhimet e ekipit kombëtar dhe për këtë arsye nuk përjashtohet që stafi mjekësor i kuqezinjve të vendosë të japë lejen për kthimin e Ibrës në fushë për javën e tretë të kampionatit.

Suedezi po punon shumë në palestër për t’u rikthyer në lojë sa më shpejt të jetë e mundur, por do të duhet ende pak durim për ta parë sërish në fushë.

Më 3 tetor, Zlatan do të mbushë 40 vjeç, kështu që ai duhet të arrijë në maksimum për të shmangur problemet e reja fizike.

Milani ka nevojë për të, por suedezi gjithashtu duhet të kthehet në lojë dhe të udhëheqë ekipin Rossoneri, edhe pse tashmë ka një Giroud më shumë në ekip!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu