GDS – Rinovimi i Ibrahimovic do t’i kushtojë Milanit sa një rrogë normale. Zbulohet motivi!

Zlatan Ibrahimovic do të jetë përsëri në qendër të Milanit sezonin e ardhshëm.

Suedezi, në fakt, duhet të nënshkruajë rinovimin brenda dhjetë ditësh, por në çdo rast një marrëveshje tashmë është arritur midis palëve.

Ibrahimovic do të fitojë 7 milion euro, të njëjtën pagë që merr aktualisht.

Milan do të marrë një zëvendësues që është i përshtatshëm për të ardhmen, por Pioli do të mbështetet në klasin dhe personalitetin e Zlatan vitin e ardhshëm.

Ndryshe nga verën e kaluar, këtë herë ajo shkoi drejt e në pikën. Duke zgjatur qëndrimin e Ibrahimoviç deri në 2022, suedezi dhe Milani do të jenë në gjendje të përfitojnë nga lehtësimi i taksave të siguruar nga Dekreti i Rritjes, i cili do të lejojë një zbritje prej 50 për qind të taksave.

Si pasojë, mbajtja e Ibrahimovic do t’i kushtojë kuqezinjve 10.5 milion euro në vit dhe jo 14.

Në thelb, është sikur sulmuesi të marrë 5 milion euro neto për klubin, pra pak më shumë se paga maksimale e vendosur nga Gazidis (duke përjashtuar përjashtime të dukshme të tilla si Donnarumma)

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu