GDS – Rikthimi i Ibrahimovic, dy opsione konkrete te Milani!

Nga nesër, Milani do të rifillojë stërvitjet pas pushimeve të Krishtlindjeve. Do të jetë rasti i duhur për të monitoruar situatën e lojtarëve të dëmtuar.

Për një gjë mbi të gjitha flitet: Zlatan Ibrahimovic! Sulmuesi suedez që i mungon ekipit kuqezi në momentet e vështira dhe që në ndeshjet e mbyllura si ndaj Parma dhe Genoa do të kishte qenë vendimtar.

Numri 11 ishte gati të ishte në dispozicion përsëri para pushimit, por një dëmtim i ri përmbysi gjithçka, duke e shtyrë kthimin e tij në fushë në 2021.

Sipas azhornimeve të siguruara nga Gazzetta dello Sport, Ibrahimovic thuhet se po garon drejt shërimit të plotë fizik dhe muskulor.

Milani dhe stafi i tij mjekësor dëshirojnë të jenë të kujdesshëm në lidhje me gjendjen e suedezit, gjithashtu duke pasur parasysh moshën 39 vjeç dhe përsëritjet gjithnjë e më të shpeshta. Por vullneti i sulmuesit do të mbizotërojë.

Ibra duhet të kthehet deri në mes të janarit. Ekzistojnë dy mundësi konkrete për kthimin e tij në fushë në ndeshjet zyrtare.

Ish-sulmuesi i PSG po synon të jetë tashmë në debutimin e Coppa Italia, 12 janarin tjetër kundër Torinos. Por, duket më realiste që Ibrahimovic të luajë javën e 18-të të kampionatit, jashtë kundër Cagliarit.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu