GDS – “Raiola mendon zgjedhje urë për Donnarumma-Milan. Portieri nuk ka vendosur largim, por ai ka kërkuar kohë…”

Paolo Maldini ishte i qartë: “Vëmendja te Champions League, gjithçka tjetër është e ngrirë”.

Përfshirë negociatat për rinovime. Donnarumma prandaj vazhdon të mos nënshkruajë tani. Oferta e Milanit është zyrtare tani dhe nuk do të ndryshojë: 8 milion euro.

Mino Raiola shtyn të arrijë edhe mbi 10 milion, një shifër që kuqezinjtë as nuk e marrin parasysh. Sipas Gazzetta dello Sport, megjithatë, një gjë është e sigurt: gjithçka varet nga Gigio.

Prioriteti i portierit është të qëndrojë në Milano. Ata që e ndjekin në Milanello janë të bindur se portieri nuk ka dhënë kurrë sinjale lamtumire: siç e dimë, ai është shumë i lidhur me Milanin dhe do të dëshironte të vazhdonte karrierën e tij.

Por, rinovimi nuk ka arritur ende. Sipas gazetës, Donnarumma do të kishte kërkuar kohë për të kuptuar nëse Milani do të luajë Ligën e Kampionëve apo jo.

Në këtë pikë, ai duket se është faktori kryesor për rinovimin: Champions!

Pa të, Gigio do të konsideronte seriozisht largimin në një transferim falas. Një skenar që shkon pak në kontrast me atë që thuhet në lidhje me lidhjen e tij të fortë me klubin.

Ndërkohë, në zyrat e Casa Milan dikush do të mendonte për një ide: zgjidhjen e urës, ose një kontratë të shkurtër prej një ose dy vjet (më shumë gjasa) për t’i dhënë vetes pak kohë dhe për të punuar për një marrëveshje më të mirë në muajt e ardhshëm.

Kuqezinjtë po mendojnë të pranojnë këtë propozim, i cili vjen direkt nga Raiola, në mënyrë që të mbajnë Donnarumma.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu