GDS- PSG në sulm për Theo, Milani kundërpërgjigjet me trefishim rroge! Detajet

Në orët e fundit ka shpërthyer lajmi për interesimin e Paris Saint Germain për Theo Hernandez.

Klubi parizien, dhe në veçanti drejtori sportiv i tij, ish-kuqeziu Leonardo, janë çmendur për mbrojtësin francez dhe janë të gatshëm të paguajnë për të.

Në orët e kaluara tashmë ju kemi treguar se si PSG është i gatshëm të trefishojë pagën e Theo, por Milani dhe vetë lojtari kanë ide mjaft të qarta: të vazhdojnë udhëtimin së bashku.

Mbrojtësi francez gjithmonë është betuar për besnikëri ndaj klubit kuqezi; një mjedis në të cilin ai gjeti qetësi dhe mbi të gjitha një vazhdimësi të performancës.

Tani, Theo Hernandez konsiderohet si ai që do të bëhet mbrojtësi më i mirë në botë, dhe kjo sigurisht falë mjedisit që e mirëpriti dhe e bëri të qetë.

Milan ende duhet të përballet me sulmin e pamëshirshëm të Paris Saint Germain.

Theo Hernandez është sigurisht në qendër të projektit teknik, por për të rritur dozën dhe për të fshirë çdo lloj konkurrenti, Maldini dhe Massara tashmë kanë formuluar strategjinë për të blinduar francezin në Milano.

Gazzetta dello Sport, në edicionin e saj të sotëm, bëri një vlerësim të situatës midis Milanit dhe Theo Hernandez.

Maldini dhe Massara janë plotësisht të vetëdijshëm për rëndësinë që lojtari ka brenda grupit, dhe për të përmbushur pëlqimin e Paris Saint Germain ata tashmë kanë në mendje ta bllokojnë lojtarin me një rritje të konsiderueshme të pagës dhe zgjatjen e kontratës së tij.

Gazzetta jep detaje konkrete: Milani është gati të rinovojë kontratën e Theo deri në vitin 2025 (aktualisht skadon në 2024) dhe të rrisë pagën e tij në 4.5 milion euro përfshirë bonuse.

Prandaj po flasim për një pagë të trefishtë për ish-Real Madridin, duke pasur parasysh që deri më tani ai merr rreth 1.5 milion euro.

Duket, pra, se lidhja midis Theo dhe Milan nuk është e destinuar të prishet, por përkundrazi, të forcohet.

Çështja në lidhje me rinovimin e mbrojtësit do të trajtohet sigurisht pas një çështjeje më urgjente si ajo e Kessie. Gjatë javës Maldini dhe Massara pritet të takohen me agjentin për të diskutuar rinovimin e kontratës së Kessie, që aktualisht skadon në 2022.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu