GDS – Prozhektorët nga Gjermania. Kush është “kloni” i Bennacer që luan te Akademia e Dortmund!

“La Gazzetta dello Sport” sot ka zbuluar një emër i cili mund të jetë e ardhmja e Milanit edhe pse konkurrenca për të është rritur dukshëm…

Klubi kuqezi tashmë po mendon se si të planifikojë sezonet e ardhshme. Filozofia e fondit të korporatës së menaxhimit Elliott nuk ndryshon: Djalli, pa përjashtime, do të përqendrohet te të rinjtë e talentuar me kosto të ulët për sa i përket çmimit të kartonit dhe rrogës.

Sa i përket mesfushës, Milani po vlerëson xhevahirin Vasco Walz, lideri i Borussia Dortmund U-17.

I lindur në vitin 2004, kontrata i skadon në qershor. Djaloshi ka gjak italian në venat e tij. Walz u gjet nga klubi i Ruhr-Westphalia në akademinë e të rinjve Karlsruhe dhe, si karakteristikë, ai kujton aq shumë Ismaël Bennacer.

Për të, Milani mund të përsëriste një operacion si ai që solli Pierre Kalulu verën e kaluar. Ashtu si francezi, në fakt, Walz nuk ka luajtur kurrë në ekipin e parë.

Duke e marrë atë, Milani do të investonte në një mundësi afatgjatë.

Djaloshi i talentuar nuk ka luajtur kurrë me kolegë të moshuar dhe, për këtë arsye, do të duhej të provonte cilësitë e tij në nivele më të larta, do të ishte një proces i gjatë për t’u përfunduar.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu