GDS – Nga Gjermania në Belgjikë, Francë dhe Portugali! Lista e Maldinit dhe talentet e vëzhguara

Nga njëra anë, konfirmimi i emrave të mëdhenj dhe kërkimi i përforcimeve që janë të rinj, por të gatshëm.

Nga ana tjetër, kërkimi për talentet evropiane nëpër Europë dhe sigurisht që transferimi i disa prej tyre në Milanello për t’i qëndruar besnikë projektit Elliott dhe rritjes graduale të tyre.

As Roma 27/10/2019 – campionato di calcio serie A / Roma-Milan / foto Antonello Sammarco/Image nella foto: Paolo Maldini-Ivan Gazidis PUBLICATIONxNOTxINxITA

Puna e Milan (në tregun e transferimeve) udhëton në dy fronte. Siç raportohet nga La Gazzetta dello Sport, në fletoren e Maldini dhe Massara ka shumë profile për të monitoruar, praktikisht në çdo zonë të fushës…

Porta dhe mbrojtja – Manovrat kuqezi në mbrojtje nuk do të përfundojnë me blerjen e Fikayo Tomorit. Qëllimi, në fakt, është të përforcohet reparti me një tjetër të ri cilësor. Në Itali progresi i Matteo Lovato nga Verona ndiqet gjithmonë me shumë interes, por pista më intriguese të çon në Gjermani, ku luan Jamil Siebert (18 vjeç).

Qendra e Fortuna Düsseldorf ende nuk ka bërë hap të madh në mesin e profesionistëve, por ai tashmë është shfaqur disa herë. Për në portë, megjithatë, mbahet nën vëzhgim Maarten Vandevoordt, 19 vjeç, portieri i Genk i cili tashmë mburret me 17 paraqitje në ekipin e parë.

Mesfusha dhe sulmi – Për mesfushën, sytë tek Vasco Walz, ylli i ekipit U-17 te Borussia Dortmund. Ka kontratën e tij që skadon në qershor: Milani nuhat një goditje “Kalulu”, por në çdo rast do të ishte një nënshkrim për ekipet e të rinjve (Ëalz është 16 vjeç).

Me vite dhe më shumë përvojë në planprogram, sidoqoftë, është Imran Louza, mesfushori i lindur në 1999 në pronësi të Nantes.

Më në fund, për sa i përket sulmit, Vlahovic nuk është i vetmi emër që ka hyrë në radarin e Milanit: Darwin Nuñez, 22, qendër sulmuesi i Benfica është gjithashtu në listë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu