GDS: “Nga Bergamo në Bergamo! Rrethi mund të mbyllet, treni i fundit Champions pret…”

Milani ka rënë në tatëpjetë dhe tani do të duhet të ngjisë një mal të lartë, të thepisur dhe me plot vështirësi.

Po, sepse ndeshja kundër Atalanta do të jetë një mal i vërtetë për tu ngjitur.

“Si një kthesë e fatit”, shkruan La Gazzetta dello Sport: kuqezinjtë do të duhet të fitojnë një vend në Champions League duke u përballur me kundërshtarin më të keq, të vetmin që nuk kanë mundur të mposhtin gjatë drejtimit të Pioli në 1 vit e gjysmë! Dhe ajo 5-0 ende djeg dhe tremb.

Kjaer dhe shokët e tij të ekipit kanë arritur – për herë të pestë këtë sezon – të dëmtojnë vetveten.

Rrethi, pra, në një kuptim ose në një tjetër, do të mbyllet aty ku filloi gjithçka, që është në Bergamo: manita historike e 22 dhjetorit 2019, në fakt, lëvizi ujërat dhe ndryshoi Milanin për mirë.

Kuqezinjtë tani janë të detyruar të luftojë deri në frymën e fundit, me Atalantën e cila sigurisht nuk do të tolerojë, edhe pse ata tashmë janë kualifikuar në Champions League.

Shansi i fundit – Treni që kalon nër Bergamo është i fundit – dhe më i vështiri – për tu marrë.

Skuadra e Pioli ka treguar se di të rikuperojë në situatat më të komplikuara, por kësaj here do të duhet të arrijnë të zbutin frikën e tyre dhe të luajnë ndeshjes e jetës së tyre.

Duhet të gjendet shpirti i largët dhe të mos mendohet se çfarë ndodhi dhe iu. Tani llogaritë mbeten të mbyllen me fatin dhe nuk do të jetë e lehtë!

Por, rrugë tjetër nuk ka dhe Milani e di mjaft mirë”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu