GDS | Milani sfidon Interin dhe United, punon në hije për një supergoditje. Agjenti i lojtarit…

Jo vetëm Franck Kessie. E ardhmja e Lorenzo Insigne po diskutohet shume këto ditë. Rinovimi i sulmuesit italian dhe kapitenit te Napolit duket disi i komplikuar, ashtu si edhe rinovimi per mesfushorin e Milanit.

Ditët e fundit ka pasur kontakte të drejtpërdrejta midis agjentit te kapitenit napolitan dhe presidentit De Laurentiis, të cilat me të drejtë na kanë bërë të mendojmë për një afrim të palëve. Situata, megjithatë, sipas asaj që raportojnë mediat këtë mëngjes, nuk duket aq pozitive sa mund të imagjinohet…

Siç na thotë La Gazzetta dello Sport, numri 1 i klubit do të kishte ngritur ofertën e tij, duke shkuar nga 3.5 milionë euro plus bonuset fillestare në 4.6 milionë, shifra që aktualisht merr Insigne.

Një përpjekje e rëndësishme, e cila megjithatë nuk duket të jetë e mjaftueshme. Pisacane, në fakt, do të kishte kërkuar nga Napoli rreth 7 milionë euro ne sezon. Agjenti do të donte që atij t’i jepej një bonus për rinovimin gjithashtu.

Në mënyrë të pashmangshme, negociatat duket se janë bllokuar, por jo plotësisht të shkatërruara, gjithashtu sepse vullneti i Insigne duket se ai ka deshire te vazhdojë të luajë me fanellën e qytetit të tij.

Tani duhet të kuptojmë nëse palët vërtet do të vendosin te takohen dhe gjejne nje akord sic ndodhi me kapitenin e Romes, Pellegrini qe rinovoi pak kohe me pare.

Lojtari, nuk është sekret, ishte i lidhur edhe me Milanin kohet e fundit. Muajt ​​e fundit, agjenti u pa në Casa Milan, në selinë e klubit, dhe nuk përjashtohet fakti që është kryer një sondazh.

Sot, megjithatë, ekipet më të interesuara duket se janë Interi, i cili do të ishte i gatshëm të vendoste një pagë prej gjashtë milionë eurosh, dhe Manchester United.

Te gazeta këtë mëngjes flitet gjithashtu për një mundësi amerikane për Insigne. Për momentin, megjithatë, kjo hipotezë duket shumë jopraktike.

Por, Milani vazhdon te punoje ne hije per Insigne dhe kushedi nese nuk mund te behet nje tentative qe ne janar…

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu