GDS: “Milan, Pioli kapet te besnikët e tjerë! 4 mund të bëjnë diferencën”

Pa Ibrahimovic Milani do të duhet të kapet pas diçkaje tjetër. Ndaj lojës, natyrisht, forca autentike e ekipit të Pioli, por edhe individëve, te shtyllat e dhomës së zhveshjes.

Sepse nuk mund të ketë një kolektiv të vërtetë pa efektivitetin e atyre që e përbëjnë atë. Milan do të duhet të japë gjithçka në Bergamo dhe ta bëjë këtë – nënvizon La Gazzetta dello Sport – ata do të duhet të mbështeten te liderët që mbeten pas lamtumirës së detyruar të Zlatan nga ky sezon!

Kundër Atalanta nuk do të ketë kufij për gabime dhe “senatori” i parë që do ta mbajë grupin të vëmendshëm dhe të përqendruar do të jetë Kjaer, arkitekti i vërtetë, me Donnarumma, nga shumë ndeshje që kuqezinjtë kanë mbyllur pa pësuar gol.

Me danezin në zemër të mbrojtjes, Milan ka zgjatur dhe fituar shumë beteja: Simon është gati të përballet me atë të fundit, më të rëndësishmen, vendimtaren për të ardhmen e klubit.

FRANCK DHE THEO – Pioli, natyrisht, do të mbështetet gjithashtu te Kessie, i cili do të sfidojë të shkuarën – Atalanta, në fakt, klubi ku u rrit në Serie A.

Mesfushori ka vetëm një qëllim në mendje: të luajë Ligën e Kampionëve. Ashtu si Theo Hernandez, një tjetër siguri e madhe për super ndeshjen e së dielës. Deschamps e injoroi atë përsëri këtë herë dhe mbrojtësi dëshiron t’i provojë trajnerit të ketë bërë një gabim të madh.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu