GDS – “Milan, nis sulmi për De Paul! Vlerësimi i Hauge, Pobega dhe strategjia… Lojtari po shet shtëpinë në Udine”

Durimi po mbaron. Milani është lodhur duke pritur Hakan Calhanoglu: lojtari turk ka një ofertë prej katër milion eurosh për sezon në tryezë, të cilën ai nuk e ka pranuar ende. Ish-lojtari i Bayer Leverkusen ka marrë oferta të tjera, nga Katari dhe ndoshta nga Juventusi.

Vendimi përfundimtar i Calhanoglu duhet të vijë së shpejti, por ai mund të mos gjejë më ofertën e Milanit, i cili po lëviz në kërkim të një zëvendësimi.

Gjithashtu këtë mëngjes La Gazzetta dello Sport konfirmon se emri i parë në krye të listës së blerjeve për të forcuar repartin është Rodrigo De Paul.

Dje Franco Ordine sqaroi se kush e zotëron autorizimin e lojtarit: në të vërtetë, Jimenez do të ishte akoma agjenti aktual, thashethemet rreth qasjes së Mino Raiola ndaj lojtarit janë konfirmuar, por italo-holandezi duhet të merren vetëm me ofertat e jashtme.

Argjentinasi ka zhvilluar një sezon të shkëlqyeshëm, në të cilin ai ka treguar se është bërë një mesfushor total. Shifrat, të cilat flasin për 9 gola dhe 10 asistime në 36 ndeshje të Serisë A, nuk janë të mjaftueshme për të na bërë të kuptojmë sezonin e shkëlqyer të De Paul, i cili ka përfunduar në listën e klubeve të mëdha.

Jashtë vendit, veçanërisht si Atletico Madrid i Simeone. Në Itali, përveç Milanit, o kushtohet vëmendje Juventusit të Massimiliano Allegrit.

Duhen shumë para për të bindur Udinese, e cila ka qenë gjithmonë një dyqan i shtrenjtë. Bardhezinjtë nuk do të rezistojnë dhe do të përpiqen të kënaqin kampionin e tyre, por ata kanë nevojë për 40 milion euro.

Një shifër e rëndësishme por që Milani mund të jetë në gjendje të shpenzojë: pagat që do të kursehen lejojnë një investim të rëndësishëm.

Friulianët pëlqejnë Hauge, i cili ka një vlerësim prej 15 milion euro. Vëmendje gjithashtu për përfshirjen e homologëve të tjerë teknikë, siç mund të jetë Brescianini. Udineses gjithashtu i pëlqen Pobega: edhe italiani ka një vlerësim prej rreth 15 milion euro.

Sakaq, indicia e largimit nga Udine ka ardhur: lojtari po shet shtëpinë!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu