GDS | Kessie-Milan, distanca mbetet! Para Kupës së Afrikës duhet që…

Franck Kessié, mesfushori i Bregut te Fildishte, mund të largohet nga Milani në një transferim falas në merkaton e ardhshme. Kjo u raportua nga ‘La Gazzetta dello Sport’ sot në stendat e gazetave. Kontrata e numrit 79 kuqezi, siç dihet, do të përfundojë më 30 qershor 2022, por, deri më sot, nuk ka sinjale ngushëlluese në lidhje me zgjatjen e tij.

Sipas Gazzetta, në fakt, diskutimet midis George Atangana, agjentit të Kessié dhe menaxhmentit të Milanit (të përfaqësuar nga Paolo Maldini dhe Frederic Massara) për kontratën e re janë ndalur. Në gjendjen aktuale të çështjeve, prandaj, Kessie është më larg nga Djalli.

Distanca midis ofertës kontraktuale të Milanit (6.5 milion euro neto në vit për pesë sezone) dhe kërkesës së Kessié (8) është më e qartë dhe këtu, më shumë se një takim do të duhet një kthesë. Mandati i ‘Presidentit’ është gjithnjë e më larg…

E keshtu, ndoshta perpara Kupes se Afrikes gjerat do te jene te qarta dhe ndoshta nese deri ne ate moment, perpara nisjes per ne Afrike, Kessie nuk ka rinovuar, largimi mund te vije qe ne janar ndoshta duke e shitur dhe arketuar dicka apo ne ndonje shkembim.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu