GDS | “IZ is back”, Ibra del nga bokset. Pioli falënderon Deschamps, eksperimenti ka nisur

Më në fund Ibrahimovic. Thuajse gati! Suedezi tani është shëruar plotësisht. Kjo vërtetohet nga imazhet e mbërritura dje nga Milanello dhe postimi i pashmangshëm social i të njëjtit kampion suedez: “Shikoni kush është kthyer”.

Zlatan është kthyer, totemi i madh i Milanit, pika e vërtetë e referencës e një ekipi ambicioz.

GATI PËR LAZIO – Koha e pritjes ka përfunduar: siç thekson La Gazzetta dello Sport, sezoni i Ibrës gjithashtu filloi dje pasdite. Stërvitja e parë (e plotë!)

Trajnimi me ekipin është hapi vendimtar që sulmuesi të kthehet në dispozicion të Piolit. Kampioni kuqezi ka shënjestruar Lazion dhe do të përfitojë nga pushimi për të gjetur një gjendje të mirë. Ai madje ne ndeshje stervitore ka shenuar dy gola dhe dhuruar nje asist.

Natyrisht, sapo të rikthehet, Ibrahimovic do të duhet të menaxhohet me kujdes: kalendari i shtatorit, midis kampionatit dhe Ligës së Kampionëve, është plot me ndeshje dhe ai do të jetë i nevojshëm.

SË BASHKU ME GIROUD – Ndalimi i vendosur nga ekipet kombëtare do të lejojë Ibra të shërohet më tej dhe Piolin të eksperimentojë.

Në fakt, një tjetër lojtar si Giroud mbërriti nga merkato, një burim nga i cili trajneri i Milanit do të përpiqet të mos heqë dorë. Prandaj do të jetë e nevojshme të testohet bashkëjetesa me Zlatan dhe të ndryshohet diçka në strukturën taktike të ekipit.

Ditët e ndalesës gjithashtu do të përdoren për këtë, pasi si te thuash, Deschamps i ka bere nje nder Milanit dhe Piolit duke mos ftuar Giroud…

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu