GDS | Hauge-Eintracht, marrëveshja pothuajse u mbyll. Milani pret edhe 15 mln euro nga këto dy shitje, pastaj…

Aventura e Jens Petter Hauge në Milano praktikisht ka mbaruar: lamtumira e të riut norvegjez nuk është ende zyrtare, por shumë pak mungon për transferimin e tij te Eintracht Frankfurt.

Marrëveshja është pothuajse e mbyllur, ne jemi në detaje (palët po zgjidhin çështjen e shpërblimeve) dhe tymi i bardhë do të arrijë shumë shpejt.

Shitja e tij tani është e sigurt pasi lojtari nuk u thirr në dy miqësoret e fundit të Djallit kundër Nice dhe Valencia.

Këtë mëngjes La Gazzetta dello Sport raporton se në arkën e Milanit, i cili vetëm një vit më parë i kishte paguar 4 milionë euro për ta marrë nga Bodo / Glimt, 12 milionë do të përfundojnë.

Sidoqoftë, këto para do të mbeten shumë pak pasi do të përdoren për të synuar mesfushorin e ri sulmues. Por Rossonerët do të donin të rrisnin thesarin e tyre me shitje të tjera, të tilla si ato të Andrea Conti dhe Samu Castillejo, nga lamtumira e të cilëve Djalli shpreson të marrë një shumë prej rreth 15 milionë eurosh.

Gjuetia për krijuesin e ri të lojës është gjithmonë e hapur dhe emrat që qarkullojnë janë gjithmonë të shumtë: ideja e fundit është huazimi i Aaron Ramsey nga Juventusi, por kandidaturat si Vlasic i CSKA Moskës (ky është profili që kushton më shumë, rusët kërkojnë tridhjetë milionë), Isco i Real Madrid (ai po largohet nga Madridi dhe do të donte të tregonte veten në një klub të madh) dhe Ziyech i Chelsea (ai mund të luajë si mesfushor sulmues ashtu edhe anësor) jane ende ne loje.

Me pak fjalë, gjuetia është gjithmonë e hapur, por koha për zgjedhjen përfundimtare së shpejti do të vijë…

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu