GDS | Giroud rrezikon 2 ndeshje jashtë, procedura e tillë! Lista Champions? Tre emra jashtë

Olivier Giroud rezultoi pozitiv me Covid-19 dje dhe tani do të duhet të presë dhjetë ditë para se t’i nënshtrohet një tamponi të ri, me shpresën se këtë herë do të jetë negativ.

Këtë mëngjes La Gazzetta dello Sport raporton se lojtari francez me siguri do të jetë jashtë kundër Lazios, por prania e tij është gjithashtu e rrezikuar kundër Liverpool në Ligën e Kampionëve.

Procedura e kërkon kështu edhe pse dikur ka qenë një herë çdo 7 ditë. Sakaq, lista

Champions e Milanit ende nuk ka dalë por Gazzetta hipotizon tre emrat jashtë saj.

Edicioni i sotëm raporton listën, nga e cila Conti, Castillejo dhe Pellegri mbeten jashtë. Këtu është lista e plotë:

Portierët: 16 Maignan, 77 Plizzari, 1 Tatarusanu.

Mbrojtes: 5 Ballo-Touré, 2 Calabria, 25 Florenzi, 46 Gabbia, 19 Hernandez, 20 Kalulu, 24 Kjaer, 13 Romagnoli, 23 Tomori.

Mesfushorët: 41 Bakayoko, 4 Bennacer, 10 Diaz, 79 Kessie, 33 Krunic, 30 Messias, 56 Saelemaekers, 8 Tonali.

Sulmues: 9 Giroud, 11 Ibrahimovic, 17 Leao, 27 Maldini, 12 Rebic.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu