GDS | Florenzi refuzon çdo ofertë, agjenti i tij kryen diplomaci! Situata

Alessandro Florenzi ka ide shumë të qarta se ku dëshiron të luajë për sezonin 2021-2022: pas dy përvojave jashtë vendit me fanellat e Valencia dhe PSG, mbrojtësi i cili nuk perfshihet te planet e Roma-s dëshiron të qëndrojë në Itali dhe të veshë vetëm fanellën e Milanit.

Për të shkuar te kuqezinjtë, lojtari është gati të refuzojë të gjitha ofertat e tjera. La Gazzetta dello Sport raporton se Florenzi eshte bindur nga diskutimi i Maldini dhe Massara dhe ndaj ka zgjedhur me vullnet, besim dhe sidomos entuziazëm Milanin.

Negociatat midis Milanit dhe Romës janë shumë të nxehta për Alessandro Florenzi, por një rol shumë të rëndësishëm luan edhe agjenti i mbrojtësit, Alessandro Lucci, i cili, siç shpjegon La Gazzetta dello Sport këtë mëngjes, është i angazhuar në një punë të madhe të diplomacisë për të zvogëluar distancat dhe për të përputhur nevojat e dy klubeve.

Në fakt, Roma kërkon para të sigurta, duke ditur se edhe do të jetë mundësia e fundit, por Milani pretendon kusht detyrimi. Shifrat, madje, nuk janë ato që thuhen por 4-4.5 mln euro për kartonin.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu