GDS – Fjalia e pabesueshme e arbitrit Orsato përpara monitorit!

“Orsato ishte pothuajse i bezdisur nga thirrja e kolegut Mazzoleni në VAR në aksionin e golit të dytë të Lazios kundër Milanit – shkruan Gazzetta dello Sport, duke rilexuar episodin më të diskutuar të gjyqtarit të fundjavës së futbollit.

“Leiva godet qartë këmbën e Calhanoglu, por arbitri gjithashtu përpara monitorit konfirmon vendimin e marrë në fushë dhe vërteton golin”.

Një arbitrazh i përcaktuar si “i veçantë” i një prej bilbilave më të mirë italianë në ndeshjen kryesore të kampionatit, një gabim që i kushtoi kuqezinjve një disavantazh të dyfishtë dhe që shkaktoi shumë diskutime edhe pas ndeshjes.

Buza e Orsato pasi shkoi në video është e qartë: “Çfarë janë këto gjëra?”…

Një referencë e qartë për thirrjen e kolegut i cili me të drejtë e shtyu atë të rishikonte veprimin, por që nuk gjeti vëmendjen e arbitrit i cili e kishte ndarë mendjen.

Nota e Gazzetta për Orsato është 5.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu