GDS – Drejtuesit kuqezi të dashuruar me talentin e Dortmund, goditja zero në qershor?

Kursi i Milanit “të ri” ka nisur prej një viti dhe tashmë drejtuesit vazhdojnë që të koleksionojnë emra interesantë lojtarësh që monitorohen vazhdimisht dhe më pas skedulohen nga shefi i skautingut, Moncada.

Mes shumë emrave është ai i Vasco Walz, mesfushori i lindur në vitin 2004 dhe që është pjesë e Borussia Dortmund. Kontrata e tij skadon së shpejti dhe ndaj edhe kuqezinjtë kanë lëvizur në këtë front.

Këtë mëngjes La Gazzetta dello Sport raporton se djaloshi gjerman është një mesfushor qendror cilësor i cili ka tërhequr vëmendjen e disa klubeve evropiane, i gatshëm të përfitojë nga fakti se në verë ai do të jetë në gjendje të kalojë në një transferim falas.

Kapiteni i ekipit Borussia Dortmund Under 17, i cili ka origjinë italiane, vlerësohet gjithashtu shumë në Casa Milan, ku ata e ndjekin atë prej disa kohësh tani.

Walz është prototipi i një lojtari që Elliott i pëlqen sepse është i ri (ai ka lindur më 15 tetor 2004), ai është një lojtar cilësor që ende nuk ka shpërthyer dhe për këtë arsye ai ende ka hapësirë ​​të madhe për rritje.

Sigurisht që nuk do të jetë e lehtë të mposhtësh konkurrencën nga klube të tjera të rëndësishme evropiane, por kur ka një talent për të marrë, Milani është gjithmonë në rreshtin e parë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu