GDS: “Diaz-Milan, ka akord me Real Madrid! Mbetet vetëm një pengesë finale”

Pasi çështja e portierit u zgjidh me ardhjen e francezit Maignan, Milani tani do të duhet të merret me çështje të tjera jo më pak të rëndësishme.

Në plan të parë, për shembull, është e ardhmja e Brahim Diaz, një lojtar të cilin Pioli do të dëshironte ta stërviste edhe sezonin e ardhshëm.

Sepse spanjolli ndihet mirë te kuqezinjtë, duke provuar se ishte një armë e vërtetë në sulm, me aftësinë e tij për të vepruar në vijën e frontit, por edhe në korsitë anësore.

Negocimi – Sipas Gazzetta dello Sport, tashmë ka pasur një kontakt të parë midis Milanit dhe Real Madrid, klubi që zotëron kartonin e Diaz.

Sipas thashethemeve të raportuara, dëshira (e ndarë nga të gjitha palët, përfshirë Brahim) për të rinovuar huanë për një vit tjetër duket konkrete.

Këtë herë, megjithatë, Maldini do të donte të rezervonte mundësinë e blerjes plotësisht, por ende nuk do të kishte ndonjë marrëveshje mbi çmimin e mundshëm që do të fiksohej për kartonin (kuqezinjtë do të synonin një shifër prej rreth 25 milion euro).

KONFIRMIMI – Milan dhe Pioli, megjithatë, tani janë të bindur për zgjedhjen për të mbajtur Diaz në skuadër. Siç u përmend, futbollisti iberik garanton zgjidhje të ndryshme në sulm falë fleksibilitetit të tij të njohur dhe të vlerësuar.

Bisedimet me Real Madrid do të vazhdojnë dhe duket se ekzistojnë të gjitha kushtet për të arritur në tymin përfundimtar të bardhë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu