GDS | Çështja “Ibra” ndez gjakrat mes Milanit dhe Suedisë, tifozët reagojnë: Tuteloni klubin sepse ata…

Situata në lidhje me Zlatan Ibrahimovic është vërtet shumë e çuditshme. Sulmuesi i Milanit po lufton me shërimin nga një dëmtim i tendinit të Akilit që e mban larg nga fushat e Serie A dhe Ligës së Kampionëve, por është thirrur nga Suedia e tij për ndeshjet e ardhshme kualifikuese të Kupës së Botës në Katar.

Trajneri Andersson komentoi zgjedhjen, duke pranuar se ai është në dijeni të problemeve fizike të Zlatan, por që ai ende do ta marrë me ekipin sepse ai tani është në fazën e fundit të rehabilitimit dhe për këtë arsye gati për të luajtur për fanellën e vendit të tij.

Ibra është i kënaqur që kthehet në ekipin kombëtar, por duhet të merret me moshën dhe një trup që nuk është më në gjendje të mbajë ritmin e caktuar.

Për këtë arsye, siç u raportua këtë mëngjes nga Gazzetta dello Sport, suedezi gjithashtu mund të vendosë të shtyjë praninë e tij në fanellën verdheblu, duke mbetur në Milanello për të përfunduar rikuperimin.

Një skenar tjetër që mund të zhvillohet është ai i një ballafaqimi midis stafit mjekësor në Suedi dhe atij të Milanit, për të vlerësuar më mirë kushtet aktuale të Ibrahimovic.

Klubi kuqezi mund të këshillojë Zlatan të qëndrojë në Itali dhe Suedia të heqë dorë nga thirrja e tij të paktën për këtë faze…

Nëse koka e 20-vjeçarit nga Amsterdami që donte të ndante botën dhe ia doli, fiziku thotë krejt ndryshe. Për këtë arsye, duke pare dëmtimet, tifozët u befasuan nga thirrja e trajnerit Janne Andersson. “Prania e tij mund të jetë shumë e dobishme për ekipin,” thotë ai.

Rossonerët nuk mendojnë kështu. “Por çfarë do të bëje?”. “A nuk ishte i demtuar?” “Ne kujdesemi për të dhe ata na e kthejnë keq, oh mirë…”.

Tifozët protestojnë në mediat sociale, duke postuar në Twitter duke i kërkuar klubit të mbajë një qëndrim.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu