GDS – Castillejo, shitja financon sulmuesin e ri të krahut | Dy idetë e fundit të Milanit dhe kosto

E ardhmja e Samuel Castillejo do të jetë larg Milanit. Në seancën tjetër të verës në tregun e transferimeve, anësori spanjoll do të largohet nga Milanello.

Klubi kuqezi po kërkon një tjetër lojtar në rolin e tij për të bërë një hap cilësor.

Duhet dikush që jep garanci më të mëdha përsa i përket ndikimit në fazën sulmuese.

E përkthyer: duhen më shumë gola dhe asistime.

Ish-futbollisti i Villarreal mund të kthehet për të luajtur në La Liga. Paolo Maldini dhe Frederic Massara shpresojnë të jenë në gjendje të mbledhin të paktën 10 milion euro nga shitja e tij.

Sot Gazzetta.it konfirmon që Milani po mendon për lojtarë si Josip Ilicic i Atalanta dhe Florian Thauvin i Marseille, por ekziston edhe një mundësi tjetër që është shumë tërheqëse.

Ky është Jonathan Ikoné, 22 vjeç me Lille dhe blerja e të cilit do të kërkonte një investim prej 25-30 milion.

Për sa i përket moshës dhe karakteristikave, talenti francez do të ishte një përforcim i shkëlqyeshëm për krahun e djathtë të Pioli.

Marrëdhëniet midis Milanit dhe Lille janë shumë të mira, në të kaluarën tashmë ka pasur operacione në lidhje me Rafael Leao dhe Tiago Djalò.

Nuk përjashtohet që klubet të kthehen për të folur në lidhje me tregun e transferimeve në javët e ardhshme.

Ikoné ka bashkuar 7 gola dhe 7 asistime në 38 paraqitje midis Ligue 1 dhe Europa League këtë sezon.

Ndër të tjera, Milan u takua me Lille në fazën e grupeve të kompeticionit evropian.

Anësori i lindur në vitin 1998 u rrit në PSG dhe u transferua në ekipin aktual në 2018 për vetëm 5 milion.

Një goditje e vërtetë. Tani Lille mund ta shesë lojtarin për të paktën pesë herë më shumë se shuma dhe buxheti për një fitim të rëndësishëm kapitali.

Sipas Sportmediaset, është edhe Riccardo Orsolini midis lojtarëve të krahut të konsideruar nga Milani. 24-vjeçari nga Bolonja ka një kontratë që skadon në qershor 2022 dhe nuk ka ndërmend ta rinovojë atë.

Ai mund të largohet nga Emilia për 15-18 milion. Shitja e Castillejo do të financonte një pjesë të madhe të operacionit.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu