GDS: Calhanoglu-Milan, ka akoma distancë mes ofertës dhe kërkesës. Rruga e mesme

Rinovimi i Hakan Calhanoglu, së bashku me atë të Gigio Donnarumma, do të jetë një nga çështjet më të mëdha që do të duhet të adresohen në muajt e parë të 2021 nga drejtuesit e Milanit.

Kontrata me turkun do të skadojë në 30 qershor dhe megjithëse palët kanë qenë në negociata për disa javë, një marrëveshje nuk është gjetur ende.

DISTANCA – Takimi i fundit në Casa Milan në mes të dhjetorit midis agjentit të numrit 10 dhe klubit ishte pozitiv dhe që nga ajo ditë ka pak më shumë optimizëm për të shkuar në zgjatje kontrate, por tani për tani ka ende një hendek midis ofertës dhe kërkesës: siç shpjegon La Gazzetta dello Sport këtë mëngjes, Milani ka vendosur 3.5 milion neto në pjatë për sezon (aktualisht lojtari turk fiton 2.5 milion), ndërsa Calhanoglu kërkon 5 mln dhe bonuse të tjera .

Gjysma e rrugës – Distanca është e dukshme dhe nuk është as shumë e vogël, por meqenëse vullneti i të dy palëve është të rinovojnë, siç ndodh shpesh, marrëveshja mund të gjendet në gjysmë të rrugës.

Hakan shpreson për një ofertë të re kuqezi, por nuk ka mbërritur për momentin. Është e qartë që lojtari gjithashtu do të duhet të bëjë një sakrificë dhe të ulë kërkesat e tij ekonomike. Vetëm në këtë mënyrë do të jetë e mundur të arrihet një marrëveshje që kënaq të gjithë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu