GDS: BitMEX-Milan, akordi që sjell para në arka!

E djeshmja ishte pjesërisht historike për Milanin. Në fakt, partneri i parë te mëngët në historinë e klubit është shpallur. Skuadra Rossoneri gjithashtu do të ketë një sponsor në mëngën e tyre të fanellës, siç ndodh në shumë klube të tjera deri tani.

Një marrëveshje shumëvjeçare është nënshkruar me BitMEX, një nga platformat kryesore të derivateve të kriptove në botë.

Kjo markë bën debutimin e saj në botën e futbollit dhe ka vendosur të lidhet me Milanin, i rikthyer në Ligën e Kampionëve dhe me një markë të fortë dhe një histori të lavdishme. Prandaj një partner i nivelit të lartë për këtë aventurë të re.

Sipas asaj që është zbuluar nga La Gazzetta dello Sport, klubi do të fitojë rreth 3-4 milionë euro në vit falë këtij sponsori, i cili është bashkuar me familjen e Partnerëve Kryesorë të Rossonerëve.

Këto para janë në krye të afërsisht 10 milionë bonuseve shtesë që Emirates paguan çdo vit për të shfaqur markën e tyre në gjoksin e fanellave të skuadrës.

AC Milan, pas vlerësimit të partnerëve të tjerë të mundshëm, ka vendosur të nënshkruajë me BitMEX dhe ka kënaqësi të madhe me këtë marrëveshje.

Nuk përjashtohet që në të ardhmen kuqezinjtë, si skuadrat e tjera, të përfshijnë gjithashtu një sponsor në pjesën e pasme të fanellës. Këto janë gjëra që tifozëve nuk u pëlqejnë shumë, veçanërisht të vjeterve, por futbolli modern është gjithashtu ky dhe klubet kanë buxhete me llogari për të balancuar…

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu