GDM: Rinovimi i Donnarumma, punë ditësh vjen oferta kuqezi. Detajet

Një kontratë që skadon në qershor 2021 dhe dëshira për të gjetur një marrëveshje të re në mënyrë që të mos privojnë veten nga talenti i tyre.

Milani po përgatitet, Mino Raiola është duke pritur për ofertën e duhur: midis kuqezinjve dhe Gigio Donnarumma, provat për rinovim do të rinisin – tashmë në ditët e ardhshme.

Marrëveshja që lidh portierin e lindur në 1999 me Milanin në këtë moment do të përfundojë në fund të sezonit: Maldini nuk ka ndërmend të lejojë numrin 1 të ekipit kombëtar të largohet dhe i ka komunikuar agjentit të lojtarit që, në ditët e ardhshme, klubi do të përparojë një ofertë të re dhe të detajuar për të zgjatur kontratën e Gigio.

Deri më tani, në fakt, palët ishin marrë vetëm në mënyrë sipërfaqësore me fjalimin e rinovimit, me Milanin që tha se ishte i gatshëm të vendoste në tryezë një kontratë që zgjaste tre ose katër sezone të tjera, në shifra mjaft të ngjashme me ato të fituara për momentin nga portieri.

Nuk mjafton për Raiola, i cili në vend të kësaj shtyn për një rritje të pagës: negociatat mund të fillojnë që në javën e ardhshme, me Milanin duke komunikuar me agjentin e Donnarumma se sa larg synon të shkojë në mënyrë që të mbajë Gigion në Milano.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu