GDM: “Rikthimi i Diaz dhe prapaskena e fanelës që bindi totalisht spanjollin”

Kthimi i Brahim Diaz te Milani do të përfundojë zyrtarisht nesër me mbërritjen në Milano, ekzaminimet mjekësore dhe nënshkrimin e ri në kontratë.

Një propozim shumë interesant nga Milani dhe i zbuluar nga gianlucadimarzio.com ishte gjithashtu vendimtar në suksesin e negociatave:

“Milani i propozoi spanjollit të vishte atë fanellë të rëndë (numri 10) si një garanci për të qenë në qendër të projektit teknik, në momentet kur negociatat janë ngadalësuar

“‘Le t’i ofrojmë numrin 10 për ta bindur atë përfundimisht!” ishte diskutimi gjatë ditëve më të nxehta.

Edhe nëse drejtori sportiv, Frederic Massara, kishte luajtur tashmë paraprakisht: “Në të vërtetë ne ia kemi premtuar atë përpara se të ndodhte ky ngadalësim…”

Marrëveshja do të bëhet me një hua dy-vjeçare për një total prej 3 milion eurosh: 1,5 në sezon.

E drejta e blerjes, në fund të sezonit 2022/23, përcaktohet 22 milionë euro, kurse riblerja e Realit me 27.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu