GDM jep alarmin! “Mund të operohet”

Faqja e internetit e Gianluca Di Marzio raporton këtë përditësim mbi kushtet e Alessandro Florenzi:

“Nuk ka paqe për Alessandro Florenzi. Lojtari i Milanit, i cili vjen nga humbja kundër Atletico Madrid gjatë së cilës ai gjithashtu preku golin, vazhdon të ketë probleme me gjurin e majtë.

Romanisti gjithashtu kishte humbur ndeshjen në La Spezia për të njëjtin problem dhe tani ai duhet të ndalet përsëri.

Vazhdimi i problemeve e detyroi Florenzi të ndalet përsëri dhe nesër ai do të kryejë një vizitë kontrolluese në Villa Stuart nga Profesor Mariani Për momentin ka dy rruge të mundshme: një periudhë pushimi për të zgjidhur problemet ose një ndërhyrje në artoskopi.

Do të ishte një operacion i vogël, nëse ky vendim do të merrej, por në fakt Florenzi nuk do të jetë i disponueshëm për ndeshjen e kësaj fundjave midis Milanit dhe Atalanta, qe sot luan në Ligën e Kampionëve kundër Young Boys.

Florenzi nuk do të grumbullohet as për ekipin kombëtar. Kjo është gjithashtu një humbje serioze për Mancinin, duke qenë se të mërkurën më 6 tetor do të ketë ndeshjen kundër Spanjës në gjysmëfinalen e Ligës së Kombeve”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu