GDM: “Ibra? Më e keqja ka kaluar, por nesër vendoset shumë! Pioli shpreson vetëm diçka…”

Në faqen e tij të internetit, Gianluca Di Marzio raporton këtë azhornim për gjendjen e Zlatan Ibrahimovic i cili dje u desh të largohej nga fusha kundër Juventusit për shkak të një problemi në gjurin e tij të majtë:

“Kishte shumë shqetësim, por më e keqja duket se është shmangur. Zlatan Ibrahimovic, i zëvendësuar në minutën e 66-të të Juventus-Milan, i kishte bërë të gjithë të shqetësoheshin pak me atë ulërimë dhimbjeje përpara se të rrëzohej në tokë dhe të kërkonte të dilte nga fusha.

Kontrolli i bërë, megjithatë, duket se ka hequr më të keqen hipotezë, por për rezonancën magnetike që do të heqë çdo dyshim do të duhet të presim nesër.

Sot, në fakt, gjuri është ende shumë i fryrë. Kohët e rimëkëmbjes nuk janë ende të sigurta, por me shumë gjasë ai do të humbasë të dy ndeshjet ndaj Torino, në mesjavë, dhe Cagliari, të dielën.

Pioli shpreson që të jetë në gjendje ta ketë atë të paktën për javen e fundit të kampionatit, ndaj Atalanta”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu