GDM – “Bliz” i babait të mesfushorit në Casa Milan! Objektiv konkret. Zbulohen prapaskenat

Padyshim, përveç çështjeve të fushës, klubi i Milanit është i përqendruar në merkaton e verës.

Nevoja për t’u fuqizuar është e dukshme nga kushdo, sidomos nëse duhet synuar për lart.

Dhe nuk është rastësi që sot u zhvillua një samit në Casa Milan midis drejtuesve kuqezi dhe agjentit të Orkun Kokcu.

Kjo është raportuar nga faqja e internetit gianlucadirmazio.com, e cila shpjegoi se interesi i Milanit për këtë lojtar është konkret.

Ne po flasim për një lojtar me perspektivë shumë të ri, por që tashmë ka treguar potencialin duke luajtur me Feyenoord.

Siç është raportuar nga i njëjti burim, një ofertë ende nuk ka mbërritur, ose sidoqoftë nuk është folur për ndonjë shifër.

Por është e sigurt që Milani dëshiron të monitorojë situatën e Kokcu.

Babai i lojtarit të ri dhe një ndërmjetës erdhën në zyrat e klubit për të diskutuar të ardhmen e mesfushorit.

Inter, Roma dhe Lyon gjithashtu ndjekin me interes 20-vjeçarin në pronësi të Feyenoord.

Është ende herët për të hedhur gjykime, por ndërkohë të kuptojmë pak më mirë kush është Kokcu dhe cilat janë karakteristikat përmes të cilave ai ka treguar veten në skenën evropiane të futbollit.

ROTTERDAM, NETHERLANDS – NOVEMBER 28: Orkun Kokcu of Feyenoord in action during the UEFA Europa League group G match between Feyenoord and Rangers FC at De Kuip on November 28, 2019 in Rotterdam, Netherlands. (Photo by Dean Mouhtaropoulos/Getty Images)

Kokcu ka lindur në Hollandë, por është i natyralizuar turk.

Lojtar i datëlindjes  2000, që do të mbushë 21 vjeç këtë vit. Ai është një as i vërtetë në mesfushë: roli i tij natyror është ai i një mesfushori, por ai gjithashtu ka aftësi të mira sulmuese, për këtë arsye ai di të zërë me cilësi rolin e mesfushorit sulmues.

Këtë sezon, ai ka shënuar 2 gola dhe 2 asistime me Feyenoord duke luajtur 18 ndeshje në Eredivise.

Luan me të dy këmbët dhe karakteristika kryesore janë goditjet nga distanca.

Përveç kësaj, ai ka një vizion të shkëlqyeshëm të lojës dhe një inteligjencë të theksuar taktike.

 Ai konsiderohet një nga mesfushorët më në zhvillim në ligën holandeze së bashku me Gravenberch.

Shkurtimisht po flasim për një perspektivë të madhe. Feyenoord, i cili nuk gëzon status të shkëlqyeshëm ekonomik momentalisht, mund të detyrohet ta shesë atë tashmë në verë.

Kush e di nëse Milani është destinacioni i tij. Ajo që është e sigurt është se nuk mungon konkurrenca.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu