Gazzetta UEFA ngel ne klase Mister Li!

Sipas Gazzetta dello Sport Mr Li eshte i vetmi dyshim figura e tij nuk bind ne UEFA, borxhi i tij te Fondi Elliot dhe mos rifinancimi i tij akoma do te thote mijera euro komisione per te shlyer cdo dite, dhe nje klub qe merr pjese ne Kupat e Europes duhet te kete te tjera rregulla. Nqs Fassone deklaron se ne tavoline jane 3 menyra per te shlyer borxhin atehere Mr Li duhet te zgjedhe njeren sa me shpejt per te mos rrezikuar me shume.

Por cfare rrezikon Milan? Ne mesin e qershorit do te merret vendimi nga nje treshe gjyqtaresh (CFCB) ku masat mund te jene nje gjobe dhe limit lojtaresh te regjistruar per kupat e europes ose me e keqja perjashtim nga kupat e europes por qe Milan dhe kete mund te coje ne CAS te Loussanes ne apel!

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu