Gazzetta: “Takim i rëndësishëm dhe zhvillime te rinovimi Donnarumma-Milan”

Të mërkurën në Casa Milan nuk ishte vetëm takimi me Gordon Stipic, agjent i Hakan Calhanoglu.

Paolo Maldini dhe Frederic Massara gjithashtu patën një konfrontim me Vincenzo Raiola, kushëriri dhe bashkëpunëtori i Mino.

Siç është raportuar nga La Gazzetta dello Sport, biseda ishte pozitive. Ekziston ende një farë ndryshimi midis ofertës dhe kërkesës, por shenjat tregojnë se po shkojmë drejt një marrëveshjeje.

GdS: Milan take steps towards agreement with Donnarumma after meeting with  Enzo Raiola

Dialogu ka vazhduar për ca kohë dhe ekziston vullneti i palëve për të arritur tek akordi final.

Donnarumma i ka dhënë Mino Raiolas një mandat të saktë: ai duhet të gjejë një marrëveshje me Milanin.

Dëshira e portierit është të qëndrojë me kuqezinjtë dhe nuk po mendon aspak për një transferim.

2,894 Milan Uefa Photos - Free & Royalty-Free Stock Photos from Dreamstime

Ai kurrë nuk do të largohej në një transferim falas, duke përfituar nga skadimi i kontratës aktuale që skadon në qershor 2021.

Vullneti i Gigio është i qartë. Ai është mirë në Milano, ai është një udhëheqës ekipi dhe nuk ndjen nevojën për të ndryshuar ajër.

Madje mendon se meriton edhe shiritin e kapitenit dhe se askush nuk do të ishte kundër kësaj gjëje.

Gazzetta dello Sport shpjegon se deri më tani nuk është përmendur përfshirja e një klauzole përfundimi në rinovimin përfundimtar, por nuk mund të përjashtohet që opsioni të diskutohet në takimet e ardhshme. Mund të jenë ato vendimtare për të arritur një marrëveshje.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu