Gazzetta: Superkontrata nga Manchester dhe sirenat spanjolle, por Calha do vetëm Milanin!

Në shtëpinë kuqezi, kryefjala e ditës nuk është vetëm rinovimi i Gigio Donnarumma, por edhe ai i Hakan Calhanoglu, një tjetër shtyllë kurrizore e Milanit të targuar “Pioli” dhe që po bën mjaft mirë.

Kontrata e fantazistit turk skadon më 30 qershor 2021. Në janar, turku mund të pajtohet pa probleme me një ekip tjetër, por vullneti i tij do të ishte të vazhdonte të luante për klubin që e bleu atë në 2017 nga Bayer Leverkusen, ku ishte i skualifikuar dhe kishte humbur në formën e tij.

TAKIMI i RI – La Gazzetta dello Sport shpjegon, megjithatë, se për momentin palët janë ende mjaft larg njëra-tjetrës: javët e fundit, klubi kuqezi në fakt i ka ofruar Calhanoglu një rinovim prej 3 milion euro plus bonuse në sezoni (aktualisht fiton 2.5 milion), por ky propozim nuk duket se i pëlqen lojtarit turk.

Deri në nëntor, palët do të takohen përsëri, me shpresën se shtrëngimi i duarve do të jetë vendimtar për zgjatjen e kontratës së numri “10” kuqezi.

PRIORITETI MILAN – Performanca e shkëlqyeshme e Hakan në muajt e fundit dhe kontrata e tij që skadon kanë tërhequr padyshim vëmendjen e disa klubeve, përfshirë Manchester United i cili është i gatshëm t’i ofrojë atij një pagë të pasur për pesë vitet e ardhshme.

Calhanoglu gjithashtu ka admirues në Spanjë, por tani për tani ai nuk dëshiron të dëgjojë askënd, sepse përparësia e tij është rinovimi me Milanin.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu