Gazzetta: “Super League, një klauzolë shpëton Milanin dhe presidentin Scaroni!”

Pozicioni i Paolo Scaroni, president i Milanit dhe këshilltar i Lega Calcio, krahasuar me Agnelli dhe Marotta, shihet ndryshe në sytë e Asamblesë.

Kuqezinjtë dhe vetë menaxheri, në fakt, gjithmonë kanë përqafuar projektin e fondeve në favor të Serie A pa u kthyer prapa siç bëri Juventusi dhe Interi.

Pastaj, me vullnetin e tij, Milani kishte futur një klauzolë në anëtarësimin e tij në Superligë: ok, për sa kohë që nuk shkon kundër miratimit të FIFA-s dhe UEFA-s.

Scaroni do të paraqesë dorëheqjen e tij si drejtor në rastin më të shpejtë, por për arsyet e përmendura më lart, nuk është e sigurt që ato do të pranohen – raporton Gazzetta dello Sport.

Florentino Perez, presidenti i Real Madrid, tha se Juventusi dhe Milani janë ende brenda projektit Super League.

Por është diçka që nuk duket se është e destinuar të vijë në jetë së shpejti.

Ndjenja është se gjithçka do të shtyhet, edhe sepse duket e nevojshme të ndryshosh formulën dhe të gjesh kushtet e duhura për të filluar një konkurs të tillë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu