Gazzetta – Scammacca te Milani? Strategjia e Maldinit dhe vullneti i sulmuesit

Ditët e fundit është folur vazhdimisht për një Milan të gatshëm për të marrë një zëvendës të Zlatan Ibrahimovic.

Kushtet e suedezit nuk shqetësojnë aq sa duhet, por është e qartë që Ibra nuk mund t’i luajë të gjitha ndeshjet dhe se Rafael Leao dhe Ante Rebic nuk janë pikërisht perfektët për atë në rol.

Milani do të preferonte të blinte një lojtar të ri të dobishëm si në të tashmen ashtu edhe në të ardhmen, sesa një profil me kosto të ulët që do të shfrytëzohej menjëherë (si Llorente nga Napoli).

Ndër emrat më të nxehtë është Gianluca Scamacca, sulmuesi i Sassuolo, në huazim te Genoa.

Siç mësohet nga Pianetamilan.it, qendërsulmuesi është një lojtar të cilin Maldini dhe Massara e pëlqejnë shumë, dhe orët e fundit ka pasur kontakte me agjentin e tij.

Scamacca në janar apo qershor? Ideja do të ishte afrimi i tij që në janar, por padyshim që ekziston vështirësia në lidhje me Genoan e Preziosit.

Sulmuesi është në pronësi të Sassuolo, por klubi ligurian ka mundësinë ta mbajë lojtarin në huazim deri në qershor, dhe për këtë arsye nuk do të jetë e lehtë për të bindur presidentin të heqë dorë herët, gjithashtu sepse skuadra e Ballardini është e përfshirë plotësisht në betejën për shpëtim..

Një hipotezë, siç theksohet nga Gazzetta dello Sport, mund të jetë ofrimi i një futbllisti ose dy.

Maldini dhe Massara mund të propozojnë Mateo Musacchio, i cili do të largohet në qershor pasi i skadon kontrata, ose Lorenzo Colombo në huazim.

Pasi të jetë kapërcyer kjo pengesë, ardhja e Scamaça mund të jetë më e lehtë.

Për më tepër, vullneti i Scamacca duhet të theksohet. Në fakt, sipas asaj që është mësuar, sulmuesi do të ishte i lumtur të veshë fanellën kuqezi, ashtu si agjenti i tij, i cili është një tifoz i Milanit.

Do të shohim se çfarë do të ndodhë, por me siguri qendërsulmuesi është një nga objektivat për sulmin kuqezi. Ish-sulmuesi i Ascoli ëndërron të luajë dhe të rritet me Zlatan Ibrahimovic. Si ta fajësojmë atë?

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu