Gazzetta Sacchi: Gattuso i ka dhene dinjitet dhe krenari Milanit!

Ne nje interviste per Gazzetta dello Sport Arrigo Sacchi nder te tjera ka folur dhe per Gennaro Gattuso:

E kam kerkuar te Atletico Madrid qe kur luante me Glasgow Rangers, djale i shkelqyer meriton me te miren. Ka bere shume per Milanin, i ka dhene dinjitet dhe krenari skuadres. Pavarsisht mungesave te shumta gjate sezonit dhe nje skuader jo ne nivel te larte teknik eshte duke e mbajtur ne vendet e larta te klasifikimit ne zonen Champions.

Duhet te permirsohet ende per nje loje me te shpejte, me shume levizje ne fushe dhe me shume presing kundershtarit. Ne futbollin e sotem presingu eshte i nevojshem i padiskutueshem per ta bere skuadren me sulmuese..

Ndoshta nuk ka sulmuesit e duhur? Kur bera te bente presing dhe nje sulmues si Virdis.. cdo gje eshte e mundur.. – u shpreh ish trajneri kuqezi Arrigo Sacchi per Gazzetta dello Sport!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu