Gazzetta – Rinovimi i Kessie: super kërkesa dhe PSG e largojnë nga Milani! “Lojtari mendon se ka ardhur momenti që…”

Pas rasteve Donnarumma dhe Calhanoglu, tani çështja e sikletshme te kuqezinjtë lidhet me rinovimin e Franck Kessie dhe sa më shumë kohë kalon, aq më shumë rritet rreziku që afera të përfundojë në të njëjtën mënyrë.

Për ta bërë gjithçka më të komplikuar është përfshirja e PSG në negociatat midis Milanit dhe lojtarit afrikan. Klubi francez është i gatshëm të vendosë në pjatë një ofertë prej 8 milionë eurosh plus 2 mln euro shpërblim.

La Gazzetta dello Sport shpjegon se mesfushori i Bregut të Fildishtë aspiron një kërcim të përgjithshëm në cilësi si teknikisht ashtu edhe ekonomikisht.

Rreth dy javë më parë, Milani i ofroi atij një rinovim prej 6.5 milion eurosh, një shifër që do ta lejonte atë të fitonte praktikisht trefishin e asaj që merr tani, por Kessie po kërkon të paktën 8, domethënë të njëjtën shumë që PSG i ofron.

Prandaj rinovimi i Franck mbetet malore, përkundër fjalëve të disa javëve nga i njëjti lojtar i cili, ndërsa ishte i angazhuar në Olimpiadën me Bregun e Fildishtë, në fakt kishte premtuar se do të nënshkruante vazhdimin e kontratës së tij e cila skadon në 2022 sapo te kthehej nga Japonia.

Deklaratat e tij i kishin siguruar Milanin dhe tifozët e tij, por për fat të keq tani gjërat po shkojnë në një drejtim tjetër…

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu