Gazzetta, revolucioni i Gazidis!

Ne nje artikull sot ne te perditshmen e saj Gazzetta dello Sport ka folur per ndryshimet e mundshme te Administratorit te Pergjithshem kuqezi Ivan Gazidis.

Sic duket do jete nje Milan tjeter ai i sezonit te ardhshem, pas mberritjes se tij ne dhjetor keto muaj ju deshen te ambjentohej me ambjentin kuqezi dhe tashme do te marre pergjegjesite e tij per cdo ndryshim si ne rezultatet ne marketing po ashtu dhe drejtim. Me te rrezikuarit jane Leonardo dhe Gattuso por gjithmone kjo teme mund te shtyhet per tu diskutuar vetem ne rast kualifikimi ne Champions, ndersa sa i perket Paolo Maldini nuk rrezikon vendin e tij.

Sipas Gazzetta Gazidis ka zgjedhur dhe pasuesin e Leonardo, ai eshte Campos aktualisht Drejtori Teknik i Lille ne France i cili ka nje eksperience te mire te Monaco ku ka zgjedhur lojtare si Mbappe, Lemar, Fabinho apo dhe Bakayoko dhe ka bere nje pune te mire dhe te Lille ne France!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu