Gazzetta – Psikolog dhe menaxher, por edhe përmirësues: Pioli ka arritur të rrisë talentin e Milanit të tij!

Kjaer, Kessie, Ibrahimovic dhe më shumë: ka kaq shumë shtylla te ky Milani.

Por ka një shtyllë që ka bërë me të vërtetë një ndryshim në një vit e gjysmë.

Stefano Pioli, trajneri i rilindjes kuqezi, është njeriu që mundi ta tërheqë grupin nga tuneli i mediokritetit, duke i rikthyer dinjitetin këtyre ngjyrave, në këtë klub.

RRITJA – Siç raportohet nga La Gazzetta dello Sport, trajneri nga Emilia arriti të rrisë talentin e skuadrës. Lojtarët që u rritën te Milani i Piolit tani janë shumë më të çmuar dhe më të shtrenjtë sesa kur mbërritën.

Trajneri njihet si menaxher (i dhomës së zhveshjes) me një ndjeshmëri që e bën atë një lloj psikologu. Por ai ishte gjithashtu në gjendje të nxirrte në pah tiparet më të mira të lojtarëve të tij. Një pajë shumë e dashur për klubin.

Sot Milani, falë punës së Piolit, është një ekip që kërkon konfirmimin në krye me një grup të konsoliduar. Calabria dhe Theo Hernandez janë bërë pika të qëndrueshme me trajnerin aktual, siç u bë Rebic, një nga të parët e rivlerësuar.

Dhe pastaj është Kessie, i cili me Piolin është bërë një njeri i merkatos dhe top player, ndërsa të ardhshmit mund të jenë Tonali, Leao dhe Diaz.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu