Gazzetta: “Ndizet derbi i merkatos për talentin e ri shpërthyes italian”

Milan po lufton në merkato për të forcuar skuadrën për sezonin e ardhshëm. Reparti i sulmit ka nevojë urgjente për një afrim dhe siç u tha me bollëk, Olivier Giroud është shënjestra e parë e Maldini dhe Massara.

Negociatat me agjentin e sulmuesit francez duket se janë afër pikës së kthesës dhe në ditët e ardhshme marrëveshja mund të mbyllet për ta sjellë Giroud në radhët kuqezi.

Siç është përmendur tashmë, megjithatë, Milan do të kishte synimin të mbështeste Olivier dhe Ibrahimovic me një sulmues të ri dhe cilësor, për të vendosur qershinë në një repart që vitin e ardhshëm mund të jetë më vendimtar se kurrë.

Gazzetta dello Sport, në stendat e lajmeve sot, ka rezervuar një faqe të bukur për Giacomo Raspodori, sulmuesi i Sassuolo tashmë i kërkuar nga shumë klube evropiane.

Gazeta shkruan se sulmuesi i ri ka qenë prej kohësh i lidhur me Interin, por ditët e fundit interesimi i Milanit u rrit.

A pritet një derbi në tregun e transferimeve mes dy milanezëve? Shpejt për ta thënë, por profili i Raspadori intrigon shumë menaxherët kuqezi. Dy golat e shënuar në San Siro gjatë Milan-Sassuolo mund të jenë një garanci e shkëlqyer.

Raspadori xhevahiri i ri italian që dëshirojnë evropianët
Përveç Milanit dhe Interit, duket se Giacomo Raspodori, i freskët nga thirrja e papritur e Mancini për Euro 2020, është gjithashtu i dëshiruar nga disa skuadra evropiane, franceze dhe gjermane.

Marseille, mbi të gjitha, është klubi që insistoi më shumë për të pasur Giacomo. Tashmë në janar bëri një ofertë prej 10 milion eurosh te Sassuolo.

Nga Bundensliga, sidoqoftë, sirenat e Leipzig dhe Frankfurt janë ndezur, të dy të magjepsura nga talenti i sulmuesit.

Siç shpjegon Gazzetta, megjithatë, 21 vjeçari ka rinovuar kohët e fundit kontratën me klubin “neroverde” deri në vitin 2024.

De Zerbi ishte trajneri që vuri vulën në cilësitë e Giacomo, kështu që do të varet nga trajneri i ri i Sassuolo për të vazhduar punën. Në qoftë se, tashmë këtë verë, nuk arrin një maxi-ofertë arrin për të.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu