Gazzetta – Misteri “Ibrahimovic”, audiovideo nuk sqaron 100%… “Nuk më intereson se çfarë thua”

Së pari asistimi për avantazhin e Rebic, pastaj ndërtimi i golit dyfishues (i realizuar nga Kessie pas asistit të Theo Hernandez), në fund dëbimi, në pjesën e dytë.

Një gjë është e sigurt: me Ibrahimovic nuk mërzitesh kurrë. Por kësaj here pyetja lë më shumë sesa një dyshim…

Episodi për të sqaruar – Kartoni i kuq (për protesta?) Do t’i kushtojë kampionit suedez të paktën një raund skualifikimi (padyshim që do të varet nga raporti i gjyqtarit Maresca), por rindërtimi i fakteve, vëren La Gazzetta dello Sport, është një mister.

Zlatan, përmes historisë së Pioli, mohon të ketë fyer drejtorin e garës. Dhe imazhet nuk sqarojnë plotësisht, si dhe audiot e ndeshjes.

Pas një kontrasti të lehtë loje dhe faull në favor të Calhanoglu, Ibrahimovic fillon të tërheq vëmendjen e gjyqtarit, i cili iu përgjigj sulmuesit në këtë mënyrë: “Nuk më intereson se çfarë thua!”.

Përgjigja e lojtarit: “Më duket e çuditshme që nuk të intereson se çfarë them”.

Maresca do të kishte kapur një fyerje (“bastard”, me sa duket) në fillim të fjalisë, gjë që megjithatë Zlatan mohon të ketë thënë.

Versioni i bilbilit napolitan do të arrijë drejtpërdrejt te gjyqtari sportiv.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu