Gazzetta – Milan, Rebic është kthyer. Dhe Pioli nuk e përjashton super sulmin… por me një kusht!

Pas një faze të parë të kushtëzuar rëndë nga dëmtimi i bërrylit në Crotone, Ante Rebic ishte gati për një start normal dhe të mirë në vitin 2021, por në ditët e para të vitit pozitiviteti me Covid-19 e frenoi përsëri.

Për fat të mirë, kroati është rikuperuar shpejt dhe tani ka edhe më shumë dëshirë të kthehet po aq vendimtar sa ishte një vit më parë: ai nuk është akoma në 100% të formës së tij, por shënimi i tre golave ​​në dy ndeshjet e fundit në kampionat është padyshim një mënyrë e mirë për të rifilluar.

Risultato immagini per rebic

Këtë mëngjes La Gazzetta dello Sport raporton se Rebic më në fund e gjeti veten dhe dëmtimi i bërrylit është vetëm një kujtim i largët.

E keqja është prapa, por e ardhmja është absolutisht më e ndritur: “Duhen edhe disa ndeshje të tjera dhe unë do të arrij formën time 100 përqind”, deklaroi sulmuesi i Milanit dje pas dy golave ndaj Crotone.

Nëse Milani vërtet dëshiron të luftojë deri në fund për Scudetto, gjithashtu kanë nevojë për Rebicin më të mirë.

SUPER SULM – Ai dhe Leao janë në një balotazh në krahun e majtë, tani që u kthye edhe Calhanoglu, por Stefano Pioli nuk përjashton që në disa situata mund të shohim një super sulm me treshen Rebic-Calhanoglu-Leao prapa Ibrahimovic:

“Unë mendoj se as Rebicit dhe as Leaos i pëlqen të luajë në të djathtë, ata janë më të prirur të qëndrojnë në të majtë.

Ante luajti pak në ekipin kombëtar, edhe Rafa tashmë e ka bërë atë. Mund të jetë një zgjidhje, por le të shohim. Nëse ka disponueshmëri, ne mund të luajmë me shumë sulmues”,  shpjegoi dje trajneri i Milanit.

Kjo është një hipotezë që magjeps të gjithë në Milanello, përfshirë Pioli i cili, megjithatë, e di mirë se ekuilibri është i nevojshëm në fushë dhe për këtë arsye duket se është një rrugë që për momentin duket më e vlefshme gjatë një ndeshje.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu