Gazzetta Milan nuk permbush detyrimet!

Zakonisht ndodh qe UEFA dhe klubet gjejne nje gjuhe te perbashket dhe gjejne nje zgjidhje por kete here nuk egzistoshin kushtet per ta bere nje gje te tille.
Ne Nyon nuk do te dale kurre se cilat ishin arsyet por UEFA i dha kohe klubit kuqezi per te kryer rifinancimin por akoma nuk ka ardhur edhe pse afati perfundimtar eshte tetori, po ashtu dhe te ardhurat ne arken e klubit nuk jane ne nivelin e kerkuar.
Praktikisht Milan nuk ka zbatuar rregullat e UEFA dhe ne mesin e qershorit pritet vendimi zyrtar!

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu