Gazzetta: Milan-Leipzig akord per Calhanoglu. Leonardo ka gati zevendesuesin!

Sipas Gazzetta dello Sport sot Milan dhe klubi gjerman Leipzig kane nje akord per lojtarin turk Calhanoglu prej 22 milion eurosh por mungon akoma ok nga Rino Gattuso. Trajneri kuqezi ka kerkuar kohe pasi do te shikoje ecurine se si do te jete ecuria e Paqueta me ambjentimin te Milan.

Duke llogaritur dhe rrogen qe Milan do te kurseje nga lojtari turk i ardhur 2 vjet me pare nga Bayer Leverkusen Milan do te kete ne dispozicion 42 milion euro per merkaton, po sipas Gazzetta dello Sport Milan ka hedhur syte te sulmuesi anesor hollandez Groeneveld i cili luan me Bruges ne Belgjike!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu