Gazzetta – Milan akord me Bennacer!

Te gjitha detajet tashme jane te sistemuara, Bennacer do te jete nje futbollist i Milan. Sipas Gazzetta dello Sport sot algjeriani sapo te mbaroje Kupen e Afrikes do te kete gati kontraten e re qe do ta lidhe ate me kuqezinjte per 5 vitet e ardhshme ku do te perfitoje 1.5 milion euro ne sezon , ndersa agjenti i tij do te marre komisionet qe i takojne sipas vleres se kontrates. Telefonata e djeshme ishte vendimtare midis paleve dhe deshira e lojtarit po ashtu ne tratativen qe pati jo pak probleme per shkak te agjentit i cili kishte marre dhe oferta te tjera ku midis tyre dhe Arsenal dhe Borusia Dortmund, pra tani pritet vetem firma lojtarit ne momentin qe do te kthehet ne Itali dhe gjithcka eshte e mbyllur – shkruan Gazzetta dello Sport sot ne te perditshmen e saj.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu