Gazzetta – Kalulu fillon nga rreshti i dytë, por me besim!

Nga një investim prespektive në titullar i shtuar: sezoni i parë kuqezi i Kalulu ishte, pa dyshim, pozitiv.

Francezi i ri, në fakt, është futur dhe përshtatur në një rol jo të tijin, ai i mbrojtësit qendror.

Bilanci i tij i parë te Milani u mbyll me 18 paraqitje dhe një gol: ashtu si shkruan Gazzetta dello Sport, sot Kalulu e nis nga radha e dytë, por me besim.

Në fakt, nga ata që përfliteshin që mund të përshëndesnin vetëm emri i tij nuk u lakua dhe kjo do të thotë që edhe me ardhjen e Florenzi, sërish vazhdon të konsiderohet element që ka besimin e Stefano Piolit dhe drejtuesve të klubit.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu