Gazzetta – Jo vetëm derbi, Bennacer rrezikon edhe disa ndeshje të tjera jashtë!

Lajmi i keq i vërtetë i mbrëmjes së djeshme në shtëpinë e Milanit ka të bëjë edhe një herë me problemet muskulore të lojtarëve.

Ismael Bennacer u ndal përsëri. Algjeriani ndërpreu ndeshjen e tij kundër Yllit të Kuq para kohe për shkak të një bezdisje të papritur. Stafi mjekësor zgjodhi ta nxirrte për të shmangur probleme të mëtejshme.

Numri 4 i Milanit sapo ishte kthyer nga një ndalesë e gjatë, përsëri për shkak të problemeve të muskujve. Algjeriani tani rrezikon të qëndrojë jashtë për disa ditë, ndoshta me javë.

Bennacer, të paktën 10 ditë pushim

Sipas informacionit të fundit të siguruar nga Gazzetta.it, Bennacer sigurisht që do të humbasë ndeshjen e shumëpritur të kampionatit kundër Interit.

Në derbin të dielën e ardhshme në orën 3 të pasdites, mesfushori do të jetë përsëri i padisponueshëm, me Stefano Pioli të detyruar të zgjedhë një mes Meité ose Tonali për t’u bashkuar me Kessie në mesfushë.

Por duket se Bennacer nuk është i detyruar të humbasë vetëm Milan-Inter. Flitet për të paktën dhjetë ditë pushim për algjerianin, padyshim që priten reagime zyrtare nga infermieria.

Por duket se Bennacer nuk është i detyruar të humbasë vetëm Milan-Inter. Flitet për të paktën dhjetë ditë pushim për algjerianin, padyshim që priten reagime zyrtare nga infermieria.

Përveç derbit, ndeshjet kundër Yllit të Kuq (kthimi të enjten e ardhshme në Europa League) dhe Romës, një ndeshje tjetër e Serie A e planifikuar për të dielën 28 ​​Shkurt, janë gjithashtu në rrezik të lartë.

Një problem i madh për Pioli i cili shpresonte të kishte rikthyer përfundimisht aftësinë dhe inteligjencën e futbollit të Bennacer, duke qenë se mungesa e tij është ndjerë javët e fundit.

Pas një sezoni të parë, atë 2019-2020, praktikisht pa akuzuar kurrë probleme të veçanta fizike, Bennacer që nga nëntori i vitit të kaluar ka filluar një lloj kalvari muskulor.

Milani duhej të bënte pa të në total për 16 ndeshje zyrtare, midis kampionatit dhe kupave. Së pari një lodhje muskulore, pastaj ethe dhe së fundmi problemet pas kofshe.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu