Gazzetta – Ja sinjalet pozitive që Stefano Pioli mori në “Mestalla”

Milani do të kthehet në Milano këtë pasdite pasi zhvilloi Trofeun Naranja, por Stefano Pioli mori disa shenja pozitive edhe nga humbja me penallti, ne miqësorem e mbrëmshme kundër Valencia.

Në 90 minutat, të cilat përfunduan pa gola, Milan tashmë ishte në gjendje të mirë fizike, pavarësisht se kishte një skuadër përpara në përgatitje duke pasur parasysh se La Liga do të fillojë pas një jave.

Edicioni i sotëm i Gazzetta dello Sport analizon performancën e Djallit këtë mëngjes dhe nxjerr në pah mbi të gjitha ndeshjen e luajtur nga Brahim Diaz, padyshim më e mira në fushë në rangun e Rossonerëve: spanjolli në fakt ka treguar shumë levizje të shkëlqyera, ai ka qenë gjithmonë në mes të aksionit dhe në pjesën e dytë madje iu afrua golit, gjë që iu mohua vetëm nga një ndërhyrje e mrekullueshme nga portieri i Valencias.

Blerjet e reja – Kishte një kuriozitet të madh për të parë nënshkrimet e reja Mike Maignan dhe Olivier Giroud gjithashtu: portieri u shfaq me shumë besim, ai shpëtoi golin ndaj Cheryshev dhe mbeti i pamposhtur edhe dje pasi nuk pësoi gol kundër Nice.

Giroud hyri në fushë në pjesën e dytë, duke mos shenuar, por transformoi penalltinë e tij me besim të madh. Francezi ende ka nevojë per minuta dhe te pershtatet, por është i destinuar të bëhet një pikë referimi për Milanin.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu