GAZZETTA: Ideja e befasishme e Piolit sonte mbi formacionin!

Po sikur – duke ditur mungesat e Rebic, Ibrahimovic dhe formën fizike ende jo të mirë të Leao – Lorenzo Colombo nuk do të luante në sulm kundër Rio Ave? Kujdes nga lajmet (stërvitjet) e orës së fundit: sipas edicionit të sotëm të La Gazzetta dello Sport, dje Stefano Pioli mendoi për një lëvizje të befasishme: Daniel Maldini si sulmues qendror.

Colombo, i cili shënoi në ndeshjen e mëparshme evropiane kundër Bodo Glimt, mbetet favorit për një fanellë fillestare, por Daniel në sulm në “territorin” e Ibrahimovic është diçka që padyshim ngacmon trajnerin. Sipas të gjitha gjasave, votimi do të shoqërojë mendimet e Piolit gjatë gjithë mëngjesit të sotëm. Të shohësh një Maldini përsëri në Evropë do të kishte një efekt të caktuar dhe do të pasqyrohej kudo…

LINJA E GJELBER – Një gjë është e sigurt: Pioli do të zgjedhë midis dy lojtarëve të tij më të rinj. Colombo mbushi 18 vjeç në mars, Daniel do të jetë 19 brenda dhjetë ditësh. Jo se është ndonjë llajm apo risi, pasi Milani, në fakt, ka kohë që është bërë ekip të rinjsh.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu