Gazzetta – Hija e PSG mbi Kessie: Milani ka bërë çmos dhe po pret një përgjigje me besim!

Leonardo përsëri, Paris Saint-Germain përsëri. Pasi u përpoq dhe përfundimisht rrëmbeu Donnarumma nga Milano pa asnjë kosto, klubi parisien është gati të provojë përsëri me një yll tjetër të skuadrës kuqezi: Franck Kessie.

La Gazzetta dello Sport raporton duke shpjeguar se klubi i Milanit tashmë ka bërë më të mirën dhe tani është duke pritur për një përgjigje nga lojtari me besim (relativ).

DISTANCA – Rasti Kessie është ende i hapur. Siç u përmend, oferta për rinovimin ka mbërritur tashmë nga Casa Milan, por “presidenti” vazhdon të driblojë propozimet e Milanit.

Në veçanti, shkruan gazeta, mesfushori i tha “jo” ofertes së fundit të Maldini 6.5 milionë euro dhe tani fshihet pas një kërkese prej 8 milionë neto plus 2 shpërblime.

Shumë, padyshim shumë për Milanin. Një rroge brenda mundësive të PSG -së, e cila po e shikon mesfushorin nga Bregu i Fildishte me interes ekstrem.

RREZIKU – Nga ana e tij, Kessie tregon qetësi dhe po shërohet nga dëmtimi. Ai iu betua r gjithmonë për besnikëri ngjyrave Rossoneri dhe madje menaxheri i tij, George Atangana, ka qenë gjithmonë – me fjalë – besnik ndaj Milanit.

Por ekziston frika e humbjes së një kampioni tjetër në një transferim falas: te klubi, ideja e një arratisjeje të re sjell një humor të keq.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu